Carling Cup SKYTURK'te

2011-08-19 23:57:00

                  


SkyTürk ekranlarında tam bir futbol rüzgarı gerçekleştirecek olan Carling Cup’tan ilk yayın Çarşamba gecesi yapılacak. İlk maç Çarşamba günü 21.45’te İngiltere 1. lig ekiplerinden Exeter ile Premier Lig'in kuvvetli takımı Liverpool’un randevusu.

Perşembe günü ise yine İngiltere 1. lig ekiplerinden Scunthorpe United ise Premier Lig ekiplerinden Newcastle United ile karşı karşıya gelecek.. Maç saat 21.45'te oynanacak ve SKYTÜRK’ten canlı olarak yayınlanacak...

50 YILLIK GELENEK: İNGİLTERE LİG KUPASI


İngiltere Lig Kupası olarak da bilinen Carling Cup’ın başlangıç tarihi 1961’e dayanıyor. Aralarında Arsenal Liverpool Manchester United Chelsea Liverpool Blackburn Rovers ve Aston Villa gibi İngiltere Premier Ligi’nin lokomotif takımlarının da mücadelede edeceği bu renkli kupa yarı finale kadar tek maç üzerinden eleme usülü ile gerçekleştiriliyor.

Eleme maçlarında normal süre berabere biterse uzatma dakikalarına geçiliyor eşitlik yine bozulmazsa tur atlayan takımı penaltı atışları belirliyor.

İngiltere Lig Kupası diğer adıyla Carling Cup’ın finali ise tek maç olarak yapılacak ve Wembley Stadı’nda oynanacak. 2010-11 İngiltere Lig Kupası finali Wembley’deArsenal ile Birmingham arasında oynandı ve maçı 2-1 kazanan Birmingham kupayı evine götürmeyi başardı. Kupayı en çok kazanan kulüp ise 7 kezle Liverpool oldu.

İngiltere Lig Kupası’nı kazanan takım UEFA Avrupa Ligi’ne katılma hakkını elde ediyor.

 

 

 

0
0
0
Yorum Yaz