CNBC-e yeni sezonda yeni stüdyosunda

2011-11-26 01:33:00

            


Ekonomi kanalı CNBC-e 28 Kasım'dan itibaren yeni stüdyosuyla yeni yayın dönemine 'merhaba' diyecek.


Türkiye’nin ilk ekonomi kanalı yeni yayın dönemini Doğuş Yayın Grubu'nun yeni adresinde karşılayacak.

450 ton çelik 1000 metrekare cam 250 bin metrekare kablo ve 160 metrekare ekrandan oluşan 'haber küpü'nün içinde CNBC-e’nin yeni stüdyosu 360 yer alıyor.

Stüdyoda yüksek çözünürlüğe sahip HD yayınına uygun 6 kamera yer alıyor. Aydınlatmada ise Türkiye’de ilk defa doğa dostu led teknolojili ışıklar kullanıldı. 

GÜN 6'DA BAŞLIYOR
Yeni yayın döneminde Amerika ve Avrupa finans merkezlerinin nabzı yine CNBC-e'de atacak.

CNBC-e’de gün her zamanki gibi 06.00’da başlıyor. Berfu Güven Ali Ağaoğlu ve Murat Üzel’Den oluşan ekip Geri Sayım’ı daha tempolu ve iddialı hale getirdi; süre yarım saat daha uzayarak 09.00’a uzandı 

NEW YORK İLE ORTAK BÜLTEN
New York ile canlı ortak bülten ekonomi basını analizi güne damgasının vuracak olayların işleneceği köşeler eklendi konuklarla daha ayrıntılı analizler yapılabilecek küçük kuşaklar oluşturuldu. 

Biri sabah biri öğleden sonra olmak üzere 3’er saatlik iki Piyasa Ekranı kuşakları oluşturuldu. Ekonomi ve piyasaların tüm nabzı bu üçer saatlik geniş ve dinamik kuşaklarda işlenecek. Sabah 09.00’da başlayıp 12.00’de biten piyasa ekranı ilk devrede kumanda odasında piyasalara en hakim isimlerden Artunç Kocabalkan ile İnci Özkasnak olacak. 

BURCU YİNE SORACAK
Burcu Göksüzoğlu da geçen yıl olduğu gibi Burcu Soruyor programında iş dünyasının gündemini olay yerinde canlı yayınla izleyecek. Piyasa Ekranı ayrıca Avrupa ve dünya borsaları ile de canlı bağlantılarla piyasalardaki dalgalanmayı anında ekrana taşıyacak. 

PİYASA EKRANI'NDA İKİNCİ DEVRE
Piyasa Ekranı'nda ikinci devre 14.00’te başlayacak ve 17.00’de bitecek. Sabahki gibi piyasa ve ekonominin tüm boyutlarını üç saatte ekrana taşıma iddiasıyla hazırlanan bu ikinci devrenin kumanda odasında yine piyasalara en hakim CNBC-e yüzlerinden İsmet Gökçen ve Burçak Önder olacak. Bu iki isme Zeynep Erataman da dış piyasalar bağlantılarıyla katkı sunacak. 

'SABAH NOTLARI' AKŞAMA TAŞINIYOR
Servet Yıldırım ve Mahfi Eğilmez’den oluşan Sabah Notları ekibi ise bu yayın döneminde akşamüstüne 17.00’ye taşınıyor. Son Baskı’da ekrana çıkacak olan ikili güne damgasını vuran dünya ve Türkiye ekonomisindeki gelişmeleri masaya yatıracak. 

FİNANS CAFE AYNI SAATTE
Finans Cafe bu yıl da herkesin alıştığı saatte ve yerde olacak. Melda Yücel’in sunduğu Finans Cafe ekonominin günlük hayata yansımalarını ve yaşayan ekonomiyi her gün canlı bağlantılarla renkli konuklarla ekrana taşıyacak.

 

 

KAYNAK:  MedyaKafe

 

 

 

 

0
0
0
Yorum Yaz