D-Smart yaza 8 yeni TV kanalıyla merhaba dedi!

2011-06-15 16:05:00

                     


D-Smart'ta dört sinema kanalı, dört belgesel ve spor kanalı yayına başlarken; kanal sıralaması da izleyicileri ihtiyaçları doğrultusunda değişiyor.

 

D-Smart yeni kanal sıralamasıyla dünya sinemasının baş yapıtlarını, Türk sinemasının bol ödüllü vizyon filmlerini, dünyanın en sevilen belgesel, çocuk, müzik ve spor yayınlarını çok daha kolay erişimiyle izleyicilerine sunacak

Türkiye'nin en yenilikçi dijital yayın platformu D-Smart sinemaya ve tematik kanallara yatırım yapmayı sürdürüyor. Türkiye yaza merhaba derken D-Smart, Haziran ayında 7 SD 1 HD kanalı yayına alacağını duyurdu. D-Smart'ın yeni kanalları 17 Haziran'dan itibaren ve yeni kanal sıralamasıyla çok daha kolayca izlenebilecek.

D-Smart'ın yeni sinema kanalları 17 Haziran'da açılıyor: Sinemanın altın çağından seçkilerin yayınlanacağı Smart SineGold ve kanalın HD versiyonu Smart SineGold HD, dünya sinemasından başyapıtların gösterime gireceği Smart SineFest ve Türk sinemasının son dönemde ortaya koyduğu ödüllü filmlerin ve vizyon filmlerinin yer alacağı Smart SineTürk'ten oluşan yeni D-Smart sinema kanalları...

24 Haziran'da yayına başlayacak kanallar ise: Animaux (hayvanlar alemi), AB Moteurs (motor sporları), Chasse&Peche (avcılık, balıkçılık ve diğer doğa sporları) ve Eurosport 2 ile yeni belgesel ve spor kanallarında yepyeni seçenekler de Türk izleyicisiyle buluşacak.

D-Smart izleyicisine sinemanın altın çağını yaşatan Smart SineGold, Haziran ayında Angelina Jolie ve Jhonny Depp'in rol aldığı ve 3 Altın Küre Adayı olan "The Tourist" filmini, "London Boulevard" ve Oscar ödüllü Natalie Portman'ın rol aldığı "Brothers"ı ilk kez televizyonda ekrana taşıyacak. Temmuz ayında ise; 2011 yapımı Nicolas Cage'ın rol aldığı "Season of the Witch" ve Keanu Reeves, Vera Farmiga ve James Caan'ın rol aldığı 2010 yapımı "Henry's Crime" sinemalardan sonra ilk kez ve sadece Smart SineGold'da ekrana gelecek. Dünya sinemasının başyapıtlarını sunan Smart SineFest'in Haziran ayı filmleri arasında ise Almanya'nın Oscar adayı "Life, Above All" (TV de ilk kez) ve Factory Girl yer alıyor.

D-Smart'ın yeni Türk sineması kanalı Smart SineTürk'ün Haziran ayında yayınlayacağı filmler arasında ise şunlar öne çıkıyor: "Çakal" (TV'de ilk kez), "İncir Çekirdeği" (TV'de ilk kez), "Aşk Tutulması","Hacivat Karagöz Neden Öldürüldü","Kabuslar Evi / Takip","Kabuslar Evi / Son Dans" ve "Kabuslar Evi / Hayal-i Cihan".

 

KAYNAK:  Medyafaresi

 

 

0
0
0
Yorum Yaz