Euronews, Azerbaycan dili yayın üzerinden çalışmaya gidiyor!

2011-11-18 02:02:00

          


Peter Luigi Malesani: Azerbaycan öncelik sırada

"Euronews" kanalının Gözlem Konseyi Başkanı Peter Luigi Malesani ve Yürütme Konsey Genel Müdürü Michael Piters Sosyal Televizyon ve Radyo Yayımları Şirketi oldu. Sosyal Teleradionun halkla ilişkiler ve internet şubesinden APA-ya verilen bilgiye göre şirket çalışanları ile yapılan görüşmede Sosyal Teleradionun Genel Müdürü İsmail Ömerov Azerbaycan kamuoyunun artık "Euronews" kanalı ile işbirliğinin sonuçlarının tanığı olduğunu belirtti. İ. Ömərov Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'in "Euronews" kanalının Gözlem Konseyi Başkanı ve Yürütme Konsey Genel Müdürü ile görüşmeler sırasında bu telekanalla işbirliğini yüksek değerlendirdiğini söyledi. İki telekanal arasında bu yılın Temmuz ayında Paris'te anlaşma imzalandığını hatırlatan Sosyal Teleradionun Genel Müdürü artık "Euronews" la ortak projeler üzerinden çalışmaya gittiğini söyledi.

Peter Luigi Malesani Gözlem Konseyi son oturumunda "Euronews" kanalının yayın dilleri artırılması konusunun müzakere edildiğini ve Konseyin bunun uygulanması ile ilgili genel müdür Michael Pitersə yetki verdiğini söyledi: "Bununla ilgili başvuran ülkeler çoktur ama bu ülkeler arasında Azerbaycan öncelik sırada". Malesani Avrupa'nın Azerbaycan hakkında daha fazla bilgi elde etmesinde "Euronews" kanalının güzel araç olduğunu kaydetti.

Yakın zamanlarda ise "Euronews"  veri kaynakları ve birkaç programın Sosyal Televizyon aracılığıyla Azerbaycan dilinde yayımına başlanılacak. "Euronews" kanalının Yürütme Konseyi Genel Direktörü Michael Piters Azerbaycan'ın "Eurovision" Şarkı müsabakasına hazırlıkları ile ilgili haftalık programda de yayımının kastedildiğini bildirdi.

 

 

KAYNAK:   www.uydusat24.eu.tc

 

 

 

0
0
0
Yorum Yaz