Favor Skiff Cup Yelken Yarışları SKY Türk’te!

2011-09-04 14:41:00

               


Olimpiyatlara aday gösterilen ve ISAF (Uluslararası Yelken Federasyonu) tarafından değerlendirme sürecinde bulunan 29erXX sınıfı performans teknelerinin kullanıldığı Favor Skiff Cup 3-4 Eylül’de Çeşme’de yapılacak. Yarışlar Cumartesi ve Pazar günleri saat 23:15’te Sky Türk ekranlarından izleyicisiyle buluşacak..

Çeşme’deki Favor Skiff Cup‘a Danimarka’dan 4 Finlandiya İsveç Norveç ve Almanya’dan 2′şer ABD Hollanda Kanada ve Türkiye’den de birer olmak üzere 16 ekip katılacak.

Türkiye’yi 29erXX Almanya ikincisi Sinem Kurtbay ile 29erXX Sınıf Birliği Başkan Yardımcısı (Avrupa Sorumlusu) Hanna Dahlborg ikilisi temsil edecek.

Sky Türk ekranlarında yayınlanacak yarışlar Çeşme Marina mendireğinin önünde 150 metre uzunluğundaki parkurda gerçekleşecek ve kıyıdan rahatlıkla izlenebilecek.

İlk gün her biri yaklaşık 10′ar dakika sürecek 24 yarış yapılacak ve çeyrek final ile yarı finale yükselen ekipler belirlenecek. İkinci gün çeyrek yarı ve final karşılaşmaları sonunda Favor Skiff Cup‘ın şampiyonu belli olacak.

 

 

KAYNAK:   ATARYEMEZ

 

 

0
0
0
Yorum Yaz