İstanbul Hatırası yakında Kanal 7'de

2011-12-22 01:01:00

                 


Beyazperdenin başarılı oyuncularından Murat Soydan İstanbul Hatırası adlı diziyle Kanal 7 ekranlarında olacak.

 
 


Taşradan İstanbul’a göç etmek zorunda kalan Yılmaz ailesinin İstanbul’da verdiği yaşam mücadelesinin öyküsü; “İstanbul Hatırası” çok yakında ilk bölümüyle Kanal 7’de izleyiciyle buluşacak. 

Dizinin başrolünde Türk sinemasının Usta oyuncularından Murat Soydan beyazcamın başarılı genç oyuncularıyla birlikte etkileyici bir performans sergiliyor. Bir aile dramı olan İstanbul Hatırası taşra ile büyükşehir arasında kalan hem kendi içinde hem de yaşadığı toplumda çatışmalar yaşayan insanların öyküsünü etkileyici bir dille anlatacak.

Ekonomik güçlükler arazilerin ve marangozhanenin aileyi geçindirmemesi ve taşradaki sıkışmışlık ve ardından ağanın nişanlı kızını kaçıran oğul yüzünden taşradan büyük şehre göçe zorlanan çaresiz bir aile...

Taşradan büyükşehre göç eden aile İstanbul Beykoz’da lüks villaların iş merkezlerinin olduğu bir yerde iki katlı gecekondu türü bir evde yaşamaya başlar ve birbirlerine kenetlenirler. Zamanla aile içerisinde farklılaşmalar birbirlerine yabancılaşmalar ayrılıklar ve kavgalar baş göstermeye başlar. 


YAKUP DEDE'NİN SIRRI

Ailenin büyüğü Yakup Dede gençliğinde İstanbul’a çalışmaya gitmiştir. Bu arada da Türkan adında bir kadınla ilişki yaşamıştır. Bu ilişkiden bir oğlu olmuş adını Hasan koymuştur. Yıllarca saklı kalan bu sırrın açığa çıkmasıyla değişen hayatlar yeni dizi İstanbul Hatırası’nın izleyenleri derinden etkileyecek konuları arasında yer alıyor.


TAŞI TOPRAĞI ALTIN MI?

İstanbul’un taşı toprağı altın mı yoksa ateş mi… Bir ailenin İstanbul’da verdiği zorlu yaşam mücadelesi dramlar hüzünler sevinçler sevgiler dostluklar ve nefretlerle yoğrulmuş bir hikâye ile Kanal 7’de ekrana gelecek.

Dizi hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyenler www.kanal7.com ve www.istanbulhatirasi.tv adreslerini ziyaret edebilirler.
 

DİZİNİN KÜNYESİ

Yönetmen: Tulip Karamanbey Oyuncular: Murat Soydan(Yakup) Umut Özkan(Ahmet) Sevinç Kumaş(Selma) Bestemsu Özdemir(Sultan)Bora Atabey(Deniz) Özcan Varaylı(Salim) Nihan Özcan(Neslihan) Barış Yapıcı(Servet) Tuvana Çeviker(Meltem) Damla Debre(Eda)Meral Küçükerol(Türkan) Kaan Ertam(Hasan) Şahin Genç(Rafet) Rıza Leki(Mert) Elif Tığlı(Tülay) Oğuzhan Turan(Ali)Yapım: Yeditepe Yapım.
 
 KAYNAK HABER7
 
 
 
 
 

0
0
0
Yorum Yaz