Kanal 1 BloombergHT mi oluyor ?..

2009-10-06 12:04:00Kanal 1'i finans kanalı yapma çalışmalarında son aşamaya gelen Ciner Grubu, saygın ekonomi kanalı Bloomberg ile anlaştı. İşte ayrıntılar...

BLOOMBERG ve CINER, TÜRKİYE’DE YEPYENİ BİR İŞ DÜNYASI ve FİNANS HABER KANALININ YAYININA BAŞLIYOR

BloombergHT 7gün 24 saat İş Dünyasına Türkçe Ekonomi Haber Yayını Yapacak

Global iş dünyası haber ağı BLOOMBERG TELEVISION® ile Türkiye’nin önde gelen basın ve yayın grubu Ciner Medya Grubu, BloombergHT (Haberturk) isimli,finans ve iş dünyasına yönelik Türkiye ve Türki Cumhuriyetler’e 7 gün, 24 saat (7/24), uydu ve kablolu yayın ağı ile ,Türkçe erişecek bir kanalın yayınına başlamak üzere anlaşma imzaladı.

BloombergHT yayınının bu yılın sonlarında hayata geçmesi planlanıyor. Ciner Medya Grubu, BLOOMBERG TELEVISION ‘a ait en ileri teknolojiye sahip stüdyolar ile prodüksiyon olanakları ve New York, Londra ve Hong Kong’daki haber ağı operasyonlarının bir eşini İstanbul’da oluşturduktan sonra BloombergHT yayına başlayacaktır. Bloomberg , kanalın editorial içerik kontrolünü elinde bulunduracak ve Ciner Medya Grubu’na dünyada 145 haber merkezindeki global BLOOMBERG NEWS® (Bloomberg Haber) ofislerine erişim hakkı verecektir. Kanalın yayın hayatına başlamasının ardından web sitesi de aktif hale gelecektir.

The BLOOMBERG TELEVISION haber ağı , Türkiye’nin önde gelen medya kuruluşlarından Ciner Medya Grubu ile işbirliğine gitmekten ve bölgenin en hızlı büyüyen ve dinamik ekonomilerinden birinde izleyicilere iş ve finans haberleri sunmaktan büyük kıvanç duymaktadır. BloombergHT ‘nin yayın hayatına girmesi , Bloomberg’ün Türkiye’ye duyduğu inancın ve global anlamda multi medya içeriğinin yayını konusundaki kararlılığının da bir göstergesi niteliği taşımaktadır. Bloomberg Multimedia Group CEO’su Andy Lack, konuyla ilgili şu açıklamada bulundu:

“Bu önemli bölgeye yüksek kaliteli iş, ekonomi ve politika haberi sunmak için Ciner Medya Grubu’nun mükemmel bir iş ortağı olduğuna inanıyoruz.”

Didem Ciner,Bloomberg gibi tüm dünyada yüksek kalitedeki habercilik ve yayın disiplini ile çok saygın bir konuma sahip sağlam, dürüst bir marka ile işbirliğine gitmekten büyük onur duymaktayız. İşbirliğimiz sayesinde iki kurumun ortak ideallerini Türk iş dünyasına yansıtma fırsatını bulacağız. Hızla büyüyen Türkiye ekonomisine zamanında, doğru, dürüst habercilik ilkemiz ve kapasitemiz ile vereceğimiz destek kritik bir önem taşımaktadır. Ciner Medya Grubu, Türk halkına en yüksek kaliteli medya kaynaklarını sunmaya devam edecektir.

Ciner Grubu’nin medya kolu olan Ciner Yayın Holding, Türkiye’nin en önemli haber kanalı HaberTürk TV, saygın gazetesi Gazete Habertürk ‘e sahip olduğu gibi dünyada en yüksek tirajlara ulaşan dergiler arasında olan Marie Claire, Newsweek Turkey, Ok! Ve GEO gibi dergilerin de Türkiye’deki yayınını gerçekleştirmektedir.
KAYNAK: 
MEDYAKAFE0
0
0
Yorum Yaz