KONYAFM UYDU YAYININA BAŞLADI...

2012-01-23 04:25:00
KONYAFM UYDU YAYININA BAŞLADI... |  görsel 1


 

Konya’nın ilk radyosu Konya FM, 20 Ocak 2012 itibariyle uydudan yayına başladı. Konya’dan uyduya çıkan ilk yerel radyo unvanını da almış olan Konyafm, 1991 yılından buyana Konya’da yayın yapıyordu. Kaliteli müzik, haber ve kültür programlarıyla dikkat çeken Konyafm artık Türksat uydusunun kapsama alanının tamamında dinlenebilecek. 

 

Anadolu Medya Grup bünyesinde yayın yapmakta olan Konyafm Türksat uydusundan yayına başladı. Konyafm’in uydudan yayına başlamasıyla ilgili bilgi veren Konyafm Müdürü Mustafa Boydak, “yıllardır kaliteli yayınlarıyla tanınan Konyafm’i uydu yayınına başlatmanın mutluğunu yaşıyoruz. Konyafm Konya’nın ilk yerel radyosundan sonra Konya’nın uydudan yayın yapan ilk yerel radyosu unvanını da almış bulunmaktadır.” dedi. 

 

1991 yılında başladıkları radyoculuk serüveninde önemli bir dönemeci daha başarıyla geçtiklerini belirten Boydak, “Konyafm kaliteli ve seviyeli bir yayın yapmaktadır. Konyafm Anmeg Grubuna geçtiği günden itibaren kalite çıtasını yükseğe koymuş, yayın profilini renklendirmiştir. Konyfm, program çeşitliliği, yayın kalitesi ve teknik gücüyle farklı  bir radyodur. 21 yıllık yayın birikimi ile bugün itibariyle dünyanın huzurunda bulunmaktan büyük mutluluk duymaktayız. Konyafm yayın içeriğini de kış yayın dönemi itibariyle zenginleştirmiş, canlı, interaktif ve katılımcı bir radyo hüviyetine kavuşturulmuştur” dedi. 

 

Konyafm’in tüm dünyada Türksat uydusundan dinlenebileceğini hatırlatan Boydak, “Konyafm Türksat 2A uydusuyla yayına çıkmıştır. Dinleyicilerimiz karasal yayınımızın yanı sıra uydudan da radyomuzu Türksat uyduları kapsama alanı içerisinde 12130 Mhz frekasından takip edebilirler. Sembol oranımız 27500, Polarizasyonumuz Vertical, Fec 5/6’dir. Uydudan frekans taraması yapılıp radyolar bölümünden Konyafm’in seçilmesi de yeterli olur” şeklinde konuştu. 

 

 

 

 

KAYNAK:  RadyoTava -  Konya Fm

 

 

 

 

 

0
0
0
Yorum Yaz