Moda dünyasında TV kavgası çıktı

2008-03-07 16:08:00

 

           img393/7510/10921nf6.jpg  img393/2568/resizedloko1uy8.jpg


Bossa'nın ürünlerini daha iyi nasıl pazarlarım" diye yola çıkan ve Demet Sabancı Çetindoğan Türkiye'ye ilk moda televizyonunu kazandıran isim olarak hayli kızgın bir açıklama yaptı.

 

Mediasa Media Grup Yönetim Kurul Başkanı Demet Sabancı Çetindoğan'ın girişimleri ile dünyaca ünlü moda kanalı Fashion TV'nin Türkçe yayın hakları Sabancı ailesine geçmişti.

 

203 ülkede yayın yapan ve dünyanın en yaygın ikinci televizyon kanalı olan Fashion TV'nin Türkiye‘de MediaSa Media Grup ailesinin içinde yer aldığı, isim, konsept ve yayın hakları tamamı ile bu saygın ailenin himayesinde bulunduğu biliniyordu.  

 

Ancak son günlerde Türksat 2A uydusundan yayın yapmakta olan  İstanbul Fashion TV Mediasa ailesini son derece kızdırdı.  Kanalın adında Fashion kullanılması ve alanında ilk yayın olduğu iddiaları üzerine MediaSa ailesi bir basın açıklaması ile üzüntüsünü dile getirdi.

 

Mediasa Media Grup Yönetim Kurul Başkanı Demet Sabancı Çetindoğan ve Fashion TV Genel Müdürü Enis Onat'ın imzasını taşıyan açıklamada şu ifadeler yer aldı. "Son dönemlerde FASHION TV markasına yapılan 6 yıllık yatırım, emek ve marka bilinirliliğinden nemalanmak maksadı ile TURKSAT 2A 12127 7400 5/6 yatay kapasitesini ve “İSTANBUL FASHION TV” adını kullanarak, FASHION TV’nin ilk yerli moda kanalı olarak yarattığı farkındalığı göz ardı edip ilk olduğu yanılsamasına giren ve bu şekilde beyanlarda bulunarak markamızın hak ve itibarını göz ardı etmek suretiyle, siz değerli basın mensuplarını bu oluşuma dahil etmek çabasında olan birtakım şahıs ve kurumların varlığından üzüntü ile haberdar olmuş bulunmaktayız.


MEDİASA ailesi olarak hem siz değerli basın mensupları, hem de takipçimiz olan kamuoyu nezdinde bir marka kargaşası yaşanmaması adına, FASHION TV itibar ve isim hakkını kullanan kurum ve şahıslar hakkında hukuki işlem başlattığımızı bilmenizi isteriz.

 

 

0
0
0
Yorum Yaz