On8 TV ve MNG Shopping TV geliyor !!!

2011-08-22 08:09:00

        


22 Şubat 1999 yılında MNG Holding bünyesinde kurulan tv8, 2005 yılına kadar haber kanalı olarak yayın yapmaya devam etmiştir. Bu tarihten sonra ülkemizin ve medya sektörünün "iyi televizyon ve farklı kanal" ihtiyacını karşılamak için yayın yelpazesini genişleterek major kanallar arasındaki yerini almıştır.

Televizyonculuk geleneğini ve teknolojisini her geçen gün geliştiren kanalımız, kamuoyunda yarattığı "iyi televizyon ve farklı kanal" algısına layık olabilmek için reytinglerden çok izleyicilerine kulak vererek her zaman yenilikçi ve özgün bir yayın politikası izlemektedir. 

Özgün programları, dürüst habercilik anlayışı ve yayınladığı kaliteli filmleriyle farkını belli eden ve başarı grafiğini her geçen gün yükselten kanalımız, bu çizgisini koruyup daha da güçlendirerek yayın hayatına devam etmeyi hedeflemektedir.

 

tv8 "iyi televizyon, farklı kanal" olma misyonuna bağlı olarak , bugün Ayazağa’daki yeni binasında dünya televizyonculuğunun geldiği son nokta ile paralel son teknolojileri bir araya getirmiş ve Türk televizyonlarında benzeri az rastlanan stüdyoları izleyiciler ile buluşturmuştur. 3 Boyutlu yayın yapabilme teknolojik alt yapısı ile tv8,Türk izleyicisini 3 Boyutlu televizyon izleme keyfi ile de tanıştırmayı hedeflemektedir. 


2010 yılından bu yana hazırlıkları devam eden ve Ekim 2011 itibari ile yayın hayatına başlayacak on8 TV (Gençlik Kanalı) ve MNG Shopping TV (Alışveriş Kanalı) ile tv8 bu yolculuktaki hayatına MNG Medya Grubu olarak devam edecektir. Yeni açılacak kanallar ile MNG Medya Grubu; tv8, on8 TV ve MNG Shopping TV kanalları ile sektörde öncü yayın kuruluşu olmayı hedeflemektedir.


Misyon:

Reyting kaygısı taşımadan, toplum yararını gözeten farklı ve özgün yayınlarla, ülkemizin ihtiyacı olan "iyi ve farklı televizyon" kavramına uygun hareket etmek.


Vizyon

Televizyon dünyasındaki uluslararası gelişmeleri yakından takip edip ulusal bazda önde gelen televizyon kanalları arasında bulunan konumumuzu geliştirmek.

 

On8 TV (Gençlik Kanalı ): on8 TV’nin bütün lisans hakları alınmış olup, Ekim 2011’de yayın hayatına başlayacak olan MNG Holding bünyesinde kurulan kanal, gençlik kanalı olarak yayın yapmaya devam edecektir. Gençlerin istekleri dikkate alınarak genç bir kadro ve interaktif yayın anlayışı ile yayınlarını gerçekleştirecek gençlik kanalı televizyon dünyasında gençlerin arayışlarına cevap vermeyi hedeflemektir. Kanalda tüm yayınlar rating ve reklam kaygısı olmaksızın gerçekleştirilecektir. 

 

Misyon

Gençlerin ihtiyacı olan interaktif yayın anlayışını, genç bir kadrodan oluşan ekip ile onlara ulaştırmak. Gençlerin bir televizyon kanalında olmasını arzu ettikleri içerikleri sunarak, gençlerin yayından takip ettiği Türkiye’nin bir numaralı gençlik kanalı olmak.

 

Vizyon

Rating ve reklam kaygısı olmaksızın gençlerin isteklerine yönelik olarak gerçekleştireceği yayınlar ile Türkiye’nin ihtiyacı olan gençlik kanalının Türk gençleri ile buluşturmak.

 

MNG Shopping TV (Alışveriş Kanalı ): MNG Shopping TV’nin tüm lisanları alınmış olup, Ekim 2011’de yayın hayatına başlayacak olan MNG Holding bünyesinde kurulan kanal, alışveriş kanalı olarak yayın yapmaya devam edecektir. Bu tarihten itibaren MNG Shopping Tv Türkiye’nin %70’ine ulaşmayı hedefleyip bu alanda Türkiye’nin bir numaralı kanalı olma amacıyla medya sektörünün ihtiyacı olan kaliteli alışveriş kanalı ihtiyacını karşılayacaktır…

 

Misyon

Doğru ve güvenilir alışverişi hizmeti ulaştırma hedefiyle, ülkemizin ihtiyacı olan "kaliteli ve güvenilir alışveriş kanalı" kavramına uygun hareket etmek ve hizmet sağlamak. İçerik ve kalite anlamında dünya örnekleri ile yarışır bir alışveriş kanalı olmak.

 

Vizyon

Alışveriş dünyasındaki yenilikleri ve gelişmeleri yakından takip ederek Türkiye’nin bir numaralı alışveriş kanalı olmak.

 

 

KAYNAK: TV8

 

 

 

 

 

 

0
0
0
Yorum Yaz