Özürlüler İçin 'Engelsiz TRT'

2009-05-29 21:01:00

                         

TRT, özürlülere yönelik toplumsal bilincin artırılması amacıyla Başbakanlık Özürlüler İdaresi Başkanlığı ile işbirliği protokolü imzaladı.


Türkiye nüfusunun yüzde 12,29'unu özürlüler oluşturuyor.


Başbakanlık Özürlüler İdaresi Başkanlığı'nın koordinasyonunda Engelsiz Türkiye Projesi yürütülüyor.


Projeyle, medya kanalıyla özürlü bireyler, yakınları ve tüm toplumda özürlülük konusunda toplumsal bilinç ve duyarlılık oluşturulması hedefleniyor.


TRT, 8.5 milyon özürlüye yönelik yayınlarını sürdürürken, bir yandan da bu konudaki duyarlılık ve farkındalığın geliştirilmesini hedefliyor.


İşte bu kapsamda belirlenen yol haritasının hayata geçirilmesi için hazırlanan protokole, TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin ile Başbakanlık Özürlüler İdaresi Başkanı Abdullah Güven imza koydu.


TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin, özürlü istihdamı konusunda TRT'nin diğer kurumlara örnek teşkil ettiğini hatırlatarak, yeni projelerle "Engelsiz TRT"nin oluşturulacağını söyledi.


İbrahim Şahin, TRT'nin bir kamu yayıncısı olarak bu konuda sorumluluğu olduğunu ve kurum olarak üzerine düşen görevi yaptığını belirterek şöyle konuştu:

"Bu protokol de farkındalığı oluşturmak, daha fazla yayın yapmak, özürlülerin problemlerini sürekli sıcak tutmak adına bir protokoldür. Gerek kurumumuz gerek Özürlüler İdaresi Başkanlığı gerek tüm halkımız duyarlılığını bir nebze daha artırır, özürlülere üzerimize düşeni daha ziyadesiyle yaparız."


Başbakanlık Özürlüler İdaresi Başkanı Abdullah Güven de protokolle TRT'nin özürlülere yönelik var olan yayınlarının daha da zenginleşeceğini söyleyerek, tüm medyadan bu sürece destek vermesini istedi.


Abdullah Güven, şunları söyledi:

"Özellikle haklar ekseninde ve toplumsal yaşama katılımı konusunda bütün toplumun sorumlu olduğunu topluma öğretmek,toplumla birlikte hareket etmek noktasında önemli bir süreci başlatacğına inandığımız bir protokole imza atma noktasındayız."


İmzalanan protokolle yeni projeler hayata geçirilirken,TRT yayınlarının içeriğine toplumsal bilinç aşılanacak.
 

             Kaynak:  Trt.net.tr


0
0
0
Yorum Yaz