Radyo Fırat Yayına Başladı.

2008-05-15 19:20:00

 

                               img179/1825/0162231xt9.jpg


Fırat Üniversitesi İletişim Fakültesi Bünyesinde Bir Süredir Hizmette Olan Radyo Fırat'ın Resmi Açılışı Rektör Prof. Dr. Mehmet Hamdi Muz'un Katılımıyla Gerçekleşti.

 

Fırat Televizyonu içerisinde yer alan radyo ile öğrenciler derste gördükleri teorik bilgileri uygulamaya geçirme imkanı bulacak. 89,2 frekansından yerel yayın yapan Radyo Fırat, Elazığ'da halka sesini duyurmaya çalışacak.

 

Açılış töreninde bir konuşma yapan Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hamdi Muz, İletişim Fakültesi'nin teknik alt yapısının geliştirilmesi konusunda önemli atılımlar gerçekleştirdiklerini belirterek, öğrenciler için çok faydalı olacağını ifade etti.

 

Muz, "Fırat Televizyonu'nun teknolojik alt yapısını geliştirdik ve Radyo Fırat'ı kurduk. İletişim fakültesi öğrencileri burada geniş bir uygulama alanı bulmaktadırlar ve kendilerini en etkin biçimde yetiştirmektedirler. Gerek akademik gerekse profesyonel basından televizyonumuzu ziyaret edenler Fırat Televizyonunun alt yapısını taktir etmişlerdir." dedi.

 

İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hasan Kürüm ise kendilerine her türlü desteği veren Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hamdi Muz'a teşekkür ettiğini belirtti.

 

Daha sonra Dekan Prof. Dr. Kürüm, Radyo Fırat'ın kurulmasında emeği geçen Rektör Prof. Dr. Muz'a, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Erkin Oğur'a ve Yapı İşleri Daire Başkanı Kürşad Özger'e birer teşekkür plaketi verdi.

 

Konuşmaların ardından Radyo Fırat'ın açılışı, Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hamdi Muz ve Gazeteci Yazar Şükrü Kacar tarafından yapıldı.

 

KAYNAK:  Radyocuyuz.Com

 

 

0
0
0
Yorum Yaz