TRT 3, derslere yarın 07:00'de başlayacak

2009-10-27 04:38:00

                           

Domuz gribi sebebiyle okulların tatil olduğu illerdeki öğrenciler için derslerin TV'den verilmesi uygulaması hayata geçiyor. Dersler yarından itibaren TRT 3'te saat 07:00 ila 14:00 arasında canlı yayın ile verilecek.

Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, velilerin öğrencileri okula göndermede gösterdikleri hassasiyeti, söz konusu saatlerde ekran başında olmalarını sağlama noktasında da göstermelerini istedi. 

Milli Eğitim Bakanlığı ile TRT arasında televizyondan verilecek dersler konusunda protokol imzalandı. Protokolde Sağlık Bakanı Recep Akdağ da hazır bulundu. Söz konusu protokole göre, televizyondan canlı yayın olarak verilecek dersler yarından itibaren TRT 3'te saat 07:00 ila 14:00 arasında yapılmaya başlanacak.

Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, televizyon yoluyla eğitimin bir zorunluluk neticesinde doğduğuna dikkat çekerek, "Umarım bu kararı toplum da anlayış ile karşılar. Yaygın eğitim konusunda çocuklarını okula göndermedeki hassasiyetini veliler burada da göstermeliler. O saatlerde çocukların ekran başında olması gerekir." diye konuştu.

Çubukçu, derslerin 155 öğretmen ile yapılacağını kaydetti.KAYNAK:   (CİHAN)


0
0
0
Yorum Yaz